KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13878584
nr 1387 8584
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Signerad, numrerad 6/15cm. Bladets mått: 61x44cm, yttermått inklusive ram: 72x55cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:25:49
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta